aklina geleni yaz paylas ve oku bilgi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

aklina geleni yaz paylas ve oku bilgi

aklina geleni yaz paylas ve oku bilgi eylence kisacasi hersey burada

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

seri 1

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

seri 1 Empty
MesajKonu: seri 1   seri 1 Icon_minitimePerş. Eyl. 20, 2007 8:44 am

Seyahat
Kayserilinin biri trende yolculuğa çıkmış. Karşı koltukta da bir İzmirli oturuyormuş. Bizim Kayserilinin karnı acıkır; başlar sucuk, pastırma, ekmek yemeğe. İzmirlinin kendisine baktığını görünce;
--Kardaşım, sende yer misen? diye sorar.
-- İzmirli: “Yok sağol, benim kolesterolüm var”.der.
-- Kayserili: “Olsun önce pastırma yeriz; sonra onu da beraber yirik.”
________________________________________1 YTL
Çocuğun birine annesi hiç para vermiyormuş. Çocukta kendi aklınca bir plan yapar ve annesinin yanına giderek:
-- Anneciğim 1 YTL verir misin?
Annesi:” Ne yapacaksın bu parayı?”
Çocuk: “Yaşlı amcaya vereceğim.”
Annesi: “Peki, bu yaşlı amca nerde?”
Çocuk: “Karşıdaki dondurmacıda…”
________________________________________Baba Yüreği
Ahmet babasına sormuş:
-Baba ben Dünyaya nasıl geldim?
Babası:
--“Oğlum! Gece yatmadan önce yatağın çevresine şekerler koyduk. Sabah kalktığımızda sen gelmiştin.” der.
Bu ilginç fikir Ahmet’in kafasına yatar ve evde ne kadar tatlı, şeker varsa yatağının etrafına koyar. Sabah kalktığında bir bakar ki her tarafı böcekler sarmış.
Ahmet:
--Hadi yavrularım şimdi evinize gidin! Elimin tersiyle vuracağım ama baba yüreği işte…
________________________________________Fısss
Bir gün uçağa Alman, Fransız ve Türk biner. Almanın elinde bira şişesi, Fransız’da parfüm şişesi, Türk’te ise bomba varmış. Alman içtiği biranın şişesini aşağıya atar ve bir adamın kafasına gelir. Adam ağlamaya başlar. Sormuşlar;“Neden ağlıyorsun ?” , Adam: “Kafama yukarıdan şişe düştü.”der. Az sonra Fransız’da kullandığı parfümün şişesini aşağıya atar ve yine aynı adama denk gelir. Daha sonra Türk de bunlara özenerek elindeki bombayı aşağıya atar, tüm binalar yıkılır. Yine aynı adam ama bu sefer gülmekten yerlere yatmaktadır. Adama sorarlar:
--Ne oldu neden gülüyorsun?
--Adam: “Bir Fısss attım bütün evler yıkıldı.” demiş.
Hayırlı Evlat
Bir adamın üç tane oğlu varmış. Adam en büyük oğlundan su istemiş. En büyüğü ortancasına “Kalk babana su getir.”der. Ortancada en küçük kardeşine “Kalk baban su istiyor.”demiş. En küçüğüde:
-- “Babacığım bunlardan sana hayır yok. En iyisi kendi suyunu kendin al. Ayrıca bana da bir bardak getir.”
________________________________________Yıldız
Bir gün Hoca’ya sorarlar:”Hocam yeni ay çıkınca eskisini ne yaparlar?”
Hoca da cevap verir:
--Ne yapacaklar! Kırpıp kırpıp yıldız yaparlar.
________________________________________Karınca
Temel bir gün tatil yapmak için Antalya’ya gider. Tüm oteller doludur. En sonunda bir otele girer ve 2 tane boş odalarının olduğunu söylerler. Bu sırada İngiliz turistte aynı otele gelir. Turist Temel’e karıncalı odayı överek yere göğe sığdıramaz. Daha önce geldiğinden bu odanın karıncalı olduğunu biliyormuş. Temel bu odayı alır. İçeriye girer bir bakar ki her yerde karınca var. Ertesi gün İngiliz sırıtarak:
--Rahat uyuyabildin mi bari?
Temel: “Hayatımda bu kadar rahat uyumamıştım!”
İngiliz şaşırarak: “Nasıl başardın bunu? Oda karıncalı değil miydi?”
Temel: “Bir tanesini öldürdüm diğerleri de cenazesine gitti.”
________________________________________Nerden Tanıdın?
Temel Karadeniz de dalga geçilmekten çok sıkılır.Kendini baştan aşağı değiştirmeye kakar verir.Geçirmiş olduğu ameliyatlar sonucu hiç kimse onu tanıyamaz.Bir gün Almanya’ya konser vermeye gider.Sahneye çıktığında,piyanonun koltuktan uzak olduğunu gören Temel;piyanoyu kendine doğru çekmiş.Konser bitince de yanına bir adam yaklaşmış:
--Ha uşağum sen Karadenizli misun?
Temel çok şaşkın bir şekilde:”Nerden tanıdın?”
Adam:”Ha benim uşağum! Koltuğu piyanoya çekmek varuken,niçun piyanoyu koltuğa çektun!!”
________________________________________Namaz
Bir gün adamın biri Cuma namazına gitmiş. Hoca namazdan önce vaaz vermeye başlamış.Hoca:
--Muhterem cemaat!Bu gün sizlere meleklerden bahsedeceğim.Sağ tarafımızda sevaplarımızı yazan melekler,sol tarafımızda günahımızı yazan melekler vardır.
Bunu duyan adam selam verilirken kurnaca davranıp sağdakine:
--Selamun Aleyküm…
Soldakine: ”Bir daha seni buralarda görmeyeyim …”
Deli
Delinin biri bir gün akıl hastanesinin boş havuzunda balık tutmaya çalışır. Kış günü ,hava da buz kesiyormuş. Saatlerce bekledikten sonra bakmış ki balık yok; oltasını toparlayıp içeriye girmiş. Doktoru:
--Rastgele, nasıl balık tutabildin mi?
Deli:
--Doktor Bey deli misin sen? Bu havada balık mı olur
https://marit.yetkin-forum.com

seri 1
1 sayfadaki 1 sayfası